JCJC Fall Honor Roll 2013-Faculty List

Written By: Teresa McCreery
Email Address: teresa.mccreery@jcjc.edu
Date Submitted: 2014-01-09 13:49:05

Jones County Junior College
Fall Honor Roll 2013
Faculty List      
           
Eight Mile, AL: Brandon Kimbrell Harvell
Fruitdale, AL: Jordan Desiree Owens
Hopkevsville, KY: James Christopher Cooley
Amite, LA: Robert Shane Abernathy, Rhase Bond Riggins and Rhett Earl Riggins.
Lake Charles, LA: Rebecca Ann Monceaux
Brooklyn NY: Bryce Tyler Jones
Humboldt, TN: Chase Fulton Hensley
Harker Heights, TX: Kyla Elizabeth Welch
Clarke Enterprise: Austin Hunter Cates, Taran Tianne Collins and Rachel Maryssa Sisson.
Clarke Meridian: Sammi Jo Rich
Clarke Pachuta: Courtney Nicole Jones
Clarke Quitman: Heather L Edwards, Ariel Tranescia Shaleste Everett, Hannah Elizabeth Harlan and Dillon Bryant Slay.
Clarke Shubuta: Renekeo Lamar Davis, Sabina Dansby Edwards, LeAnn Shikel Patrick and Denzel Shanchez Vann.
Clarke Stonewall: Katelyn Tori Dew
Clarke Vossburg: Brian Gregory Terrell
Copiah Crystal Springs: Ashlyn Georgia Gaddy and Caitlyn Suzanne Gaddy.
Copiah Georgetown: Whitney Gayle Phillips
Copiah Wesson: Robert Tyler Lumley
Covington Collins: Jessica Laporshia Alexander, Heather Marie Allen, Emily Danielle Bourgoyne, Hunter Neal Campbell, Chrissy Marie Casey, Latoni Ann Duckworth, Morgan Olivia Hinton, Marshe'la Zelonda Jackson,  Tiearra Shantale Jones, Jasmine Charee Keys, Alyson Leann Knight, Meagan M Knight, Kelli Breanne Lightsey, Miyosha Shoulynn Mackabee, Breanna Jolyn Magee, Mark Hudson O'Neal, Joni Leigh Roberts, Samantha Rae Sasser, William Delton Smith, Nolan Kyle Stapleton, Frank Joseph Suchy, Janay Antoinette Watson, Tisa Marie Willis and Shakayla R Coats.
Covington Mt. Olive: Jeffrey Daniel Adams, Tawanna Decole Booth, Joshua Alexander Carr, Pamela Vaughn Carter, Hao M Dang-Trinh, Marion Patrick Dickson, Victoria Paige Harvey, Trevor William Lucas, Jazmine Cordedria Thompson and Jyniece Tanequa Thompson.
Covington Seminary: Carrie Anna Bullock, Richard Lee Cothran, Angelyn Tempe Easterling, Christian Dystiny Herring, Kelcee Rae Robinson, Lincoln Lowell Rogers, Robert Dylan Thames and Meagan Suzette Thrash.
Covington Sumrall: Patrick Daniel Berrell.
Covington Taylorsville: Kaci Anjoli Beasley and Maricus A Walker.
Forrest Brooklyn: Jamie Noele Lambert
Forrest Hattiesburg: Lindsey Elizabeth Bancroft, Corey Michael Barlow, Denisha Marie Bass, Ashley Nicole Brazile, Brittany Tonea Brown, Timothy Dale Burke, Melissa A Burnett, Jason Brooks Byrd, Daniel Marcus Cliburn, Chantelle Lynette Cosey-Williams, Kelly O'Neal Creel, Dylan Anthony Dobbs, Kristin Suzanne Edwards, Miesha Janae Ford, Heather Rochelle Forrest, Noah Thomas Gower, Kade Cooper Hamilton, Shaina N Henderson, Jasmyne Fanee Henry, Sherra Denise Herwald, Lauren Elizabeth Howard, Nyesha            Danyel Jones, Jessica Ann Knight, Alexandria Paige Lee, Deshareon Obrequan Lewis, William Grant McLaurin, Amaya  Monee McNair, Keila Joyce Mitchell, Kayla Alise Moore, Jacquana Maria   Patterson, Toni Victoria Smith, Nicole Shantale Spillman, Rajanece Breanna Steele, Vanessa Renee Stone, Karen Lynn Swartz, Shawnniecia Nicole Thomas, Laura Patrice Walker, Derrick Odell Watts, Ariaune A Williams and Hunter Scott Young.
Forrest Petal: Jennifer Rose Allen, Chase Ryland Barnes, Elizabeth Grace Bingham, Carrie Ellis Boone, William
Austin Boutwell, Robert Choice Breland, Thomas Josiah Byrd, Jolonda Cheron Clay, Brandi Michelle Collins, Christopher Leon DeBolt, Kathryn Dixon Duck, Bethany Nicole Dyess, Matthew Christopher Elliott, Melody Victoria Graves, Sarah Nicole Hancock, Laken Nicole Hanna, George Ryan Hensarling, David Landell Holmes Jr., Gatlin Quin Hubbard, Tyrone Alexander Jones, Austin Trent Jordan, Ashley Lasha Kennedy, Alexis Chante' Keyes, Graham Walker Lightsey, Madison Olivia Magee, Rachel Olivia Manning, Jackson Anderson Murdock, Jonathan Allen  Nelson, Haley Alexis O'Neal, Taylor  Glynn Page, Joseph Allen Rider, Michael Alexander Scott, Michael Wayne Setliff, Anna Taylor Smith, Hannah Renee Smith, Regina Nelson Stork, Krissy Lynn Stutts, Maggie Elizabeth Underwood, Abygail Katelyn  Van Syckel, Bo Alex Waites, Cole Benson Ward and Katelyn Nicole Watkins.
Forrest Purvis: Preston Lee Grover
Franklin Meadville: Christopher Lane Ivy and Morgan Anjelica Scott.
George Lucedale: April Nicole Ackeret, Daniel Mackenzie Goff, Macy Cristine Rogers and Makayla Mae Rogers.
George McClain: Justice Dinae Robinson.
Greene Leakesville: Jessica Morgan Clark, Jacqueline Renee Holland, Lori Somona McLemore, Nick Adam Merritt, Kaylee L. Miller, Abbie Elquise Moreno, Ariel Raceia Moreno, James Cornelius Pierce, Molly Diane Pierce, Ethan Mackenna Tribble and Seth Lowery Walters.
Greene Lucedale: Anthony Devon Benjamin
Greene McLain: Dahlynn Rayshaud Hartfield, Daniel Brady Penton and Anterio D.Patton.
Greene Neely: Blake Michael Fontenot
Greene Richton: Carrie Alison Cochran, Mica Taylor Elmore, Connor Dewayne   Freeman and Zachary Taylor Mills.
Greene State Line: Marcus DeJuan Franks, Dominique La'Trice McCann, Elizabeth Mennetta Nash, Sabrina Faye
Strickland and Emily Faith Walley.
Grenada Grenada: Ellen Rachel Moss
Hancock Bay Saint Louis: Christin Madison Allen, Jenna Lanell Bordages, Courtney Jade Miller, James Nathan Thompson IV, Marcel Joseph Whavers and Brady Jordan Smith.
Hancock Diamondhead: Jacob Michael Crawford
Hancock Kiln: Landon Chase Craig
Hancock Picayune: Traci Loriann Truong
Hancock Waveland: Kendall Jon Island
Harrison Biloxi: Devin Emilio Stoeger
Harrison Gulfport: Erik Michael Johnson,  Aubrey Anna Kartz, Karla Yadira Santiago, Stephen Jay Stiglets and William Coten Wales.
Harrison Long Beach: Kevin Cole Smith and Ryan Walker Young.
Harrison Saucier: Danielle Brooke Barton and Kyle Aaron East.
Hinds Byram: Tisha Jalis Peace and Alexandria Alexis Williams.
Hinds Clinton: Christopher Brian Adams and Amber Rae Flynt.
Hinds Jackson: Shamia Sharell Leverette.
Hinds Terry: Westin Ross Stringer and Alexis Morgan Thornton.
Jackson Lucedale: Francia Hazel Fairley
Jackson Moss Point: Brandi Kierra Brown
Jackson Ocean Springs: Chloe Ciara Downs and Khloe Ariana Folkers.
Jackson Pascagoula: Hannah Leigh Williamson
Jasper Bay Springs: Andrea Nicole Beavers and Savannah Rae Doolittle, William Gilmore Odom, Hushawn Davon Rambo and Carol Brianna Upton.
Jasper Heidelberg: Kendra Zanta Abney, Brayton Onesimus Gamble, Jeffrey Hunter Herrington and Emily Tara Parker.
Jasper Laurel : Kelsey Leann Hamilton, Polly LeaAnn Herrington and Hannah Rae Holifield.
Jasper Louin: Tourvoris Shaquille Brown, Katie Elizabeth Kennedy, Jarvis Jerail Page and Bryan Christopher Walters.
Jasper Paulding: Demetra Deon Carmichael and Leeza Lanee Ducksworth.
Jasper Stringer: Waylon Mitchell Blakeney, Kaden Thomas Dale, Terry Douglas Ford, Deven Hester, Unequa Varshay Jones, Kaitlyn Bre'Ann Manning, Mason Todd Parker, Lauren Tayler Stewart and Laken Breanna Wood.
Jasper Taylorsville: Sharla Amanda Graham
Jefferson Davis Bassfield: Jameka Shaquandra Holloway, Avery Ray Johnson and Juwanda Adele Manning.
Jefferson Davis Carson: Natalie Brooke Daley
Jefferson Davis Prentiss: Brady Chaz Boleware, Sarah Elizabeth Bryant, Zachary Michael Daley, Tricialyn La'Vonne Johnson and Shanae Roshelle Smith.
Jones Ellisville: Laken Alexandria Blue, Savannah Lee Boswell, Kaylie Danielle   Bradshaw, Joanna Marie Brunet, Michael Jamal Clark, Carrie Allison Craven, James Jerod Culpepper, Jennifer Ann Daughtry, Angela Renee Davis, Kassie Katrina Ford, Kathryn  Joyce Garretson, Caleb Ryan Guilbeau, Thomas Randal Hebert, Shelton Gregory Hilbun, Reid  Macaylae Hill, Hannah Rose Hodges, Thomas Kirk Johnson, Savannah Rae Jordan, Janae Nicole Keyes, Amber Rochelle Maxcey, Lillie Mae McNeil, Elmer Charles Miller, Kenneth Wayne O'Neal, Angela S Pearson, Ceiborn Lee Ramsey, Linda Marie Robertson, Shaquille Markee Shelwood, Devon Michael Shepherd, Todd Hunter Shoemake, Bethany Caroline Smith, Whitney Smith, Nathaniel David Thompson, Shelby Nicole Thrash, Tamesha ShaDaria Wallace, Reuben Cody Walton, Carrie Dawn Welborn, Nicole Felder Wicker, April Allissa Willey, Chaz H Williams and Jennifer Lorraine Wilson.
Jones Laurel: Felicia Michelle Allen, Tamitha Ann Anderson, Trishalen Mae Andrews, Emily Joy Armour, Isaac David Armour, La'Cherme Charnae Arrington, Victoria Lee Arrington, Colon Alexander Avera, Hugh Graham Bergin, Jared Weslee Blackledge, Richard Ryan Blackwell, Germecca Charteka Bolton, Chelsey A Braswell, Domonique G Bridges, Sommer Renee Brown, Julie Ann Buckley, Kylon Lewis Buquoi, Hannah Michelle Byrd, Caleb Howard Byrd, Angela L Carmichael, Ricky Lee Carter, Albert Patrick Clairmont, Jeremy Alexander Clanton, William Hunter Clarke, Rushie Antwanette Clayton, Donna Denise Conner, Adrienne Kenise Cook, Brianna Nicole Cook, Maya D Cooper, Walter Scott Davis, Anna Kate Dennis, Jodi E Dickerson, Brandon Chase Dickinson, Jeremy Lewis Dingman, Brian Thomas Doyle, Hao H Duong, Brandon Scott Dykes, Andrea Alexander Ellis, Cassie         Marie Ezzell, Justin Matthew Finley, Joshua Wright Fisher, David Orion Frantz, Maxwell Hunter Gavin, Rachel  Elizabeth Glossop, Cale Bryant Green, Natalie Joy Hanna, Mattias Devon Harvey, Shelbi Nicole Hill, Blake Alan Holifield, Tammie Leann Holifield, Ladareus Oshae Hughes, William Heath Hulon, Tymeka Lashay Hunter, Courtney S Johnson, Cortias Travon Jones, Robert Alan Kiewit, Chelsey Shonte' Knight, Shayla T Lewis, Keriyon Lemin Lindsey, Kayla DeAnn Locke, Jasmeen Christine Luckey, Andrew Shelton Luker, Hannah Katherine Manning, Lauren Alise Mathews, Jatari Dontae   McCann, Amber Lorraine McCormick, Bradley Ryan McGill, Shannon Danielle Meadows, Destiny Arianna Molloy, Austin William Morgan, Hodarius Le Von Morgan, Devionne Dantrel Moss, Brittany Anne Mulder, Matthew Carey Noland, Magen Leigh Nowell, Tamara Erin O'Leary, Amanda Gail Pace, Rahkeam Charles Parker, Sondra Rachelle Penney, Jeremiah Marquez Pickering, Cole Wayne Pitts, Alexis Raven Plankers, Christine B Pledger, Kimberly LaShea Pool, Kristen Francis Pope, Adam Dean Poore, Heather  Marie Ray, Chelsey Alexandria Reed, Haley Brenice Richardson, William Channing Ricketson, Kimberly Vonerica Sanders, Christauna Lawandria Sanson, James Zachary Sherman, Marina Faith  Sims, K'La Dawn Skipper, Lee Ann Slaughter, Madelyn Elizabeth Smith, Erin Doris     Stewart, Billy Scott Taylor, Erich Matthew Taylor, Janna Dell Taylor, Katelyn Jade Taylor, Tiffany Diane Thames, Kaegan Austin Thornhill, Garrett Cleveland Thornton, Ronald Aaron Tisdale, Barry Micah Tucker, Amber Dawn Turner, Chikaylla Dejone  Hearn Walker, Anna Rebecca Walters, April Nicole Walters, Haley Erin Walters, Haley Nicole Walters, Kelsi Shae Walters, Emily Lauren Watts, Emily Taylor Welborn, Jared Keith West, Brennan Chase Whatley, Ryce Nicole Williams, Sara Elizabeth Williams, Hunter Ashton Windham and Robert Justin Zachary.
Jones   Moselle: Morgan Taylor Askew, Dakota Dewayne Davis, Joe Duane Hammonds, Magen Erica McDurmond, Stacy Leanne Murrell, Katie Breanne Nelson, Shane Ryan Poole, Ross Joseph Sumrall and Jessica Meagan Taylor.
Jones   Ovett: Taylor Allen Byrd, Michael Thomas   Liverett, James Coleman McLain, Dustin Lane Scarborough,  Lindsay Nicole Shoemake, Donna Lamanda Temple, Katie Ann Thomas and Madalyn Raine Walters.
Jones Petal: Felica Renee Pigford
Jones   Richton: British Ileana McKenith
Jones   Sandersville: Morgan Curtis Adkins and Britney E Kelley.
Jones   Seminary: Brandi Maria Boleware, Brianna Kaitlyn Broadus, Denton Henry Bushman, Angelia Maria Cabibi, Brandy Jean-Richardson Davis and Amanda Caitlin Prince.
Jones   Soso: Sarah Jessica Allen, Emily Renea Busby, Summer Nicole DeLoach, Derrick Joseph Dinwiddie, Hannah Grace Dunkerton, Kenton Allen Graves, John Charles Grayson, Iesha Dominique Keys, Jacob Adam Knight, Trevor Aaron Moffett, Nikki Lynn Morgan, Aleena Morgan Powell, Magon Deneece Smith and Michael Blake Strickland.
Jones   Taylorsville: Maurissa Monique Marshall
Jones   Waynesboro: Shakela Latriece Leggett
Lamar Columbia: Katelyne Alena Ball and Samantha Louise Poff.
Lamar   Hattiesburg: Angela Kay Arrington, David Shane Berry, Marcus Dion Betts, Anna Denise Bryant, Jason Paul Burger, Amber Renee Busha, Christopher Alan Chatham, Charles Richard Connell, Sasha Chanell Coyle, Emma Katherine Freundt, Mary Farrish Hartfield, Tyler Glenn Henry, William Terry Hill, Dustin Tyler Hollingsworth, Madeline Annette Ingram, Santana Wenter Jackson, Felisha Darlene Jarrell, Taylor Anne McCoy, Tashara Danielle McGee, Olivia Frances Moore, Don Alexander Morgan, Leslie     M Morris, Michael Thomas Orsi, Laurel Elizabeth Pass, Adam Zachary Rawls, Clayton Dean Rowley, David Brian  Scott, Kristi Lane Thornton, Rebekah Michlle Ward, Paulette Marie Whitehead and Patrice Shene't Williams.
Lamar  Purvis: Mark Addison Austin, Ashlyn Elizabeth Bourn, Bria Shadai Burkett, Ty Jacob Creel, William Cody Creel, Renzy Everett Davis, Kimberly Brooke Gamble, Christine Joy Halverson, Tonya Renee Jenkins, Taylor Marie Kristine  Lacina, Orin Seth Lott, Mason Alexander Pitfield and Tiffany Moseley Rowell.
Lamar Sumrall: Timothy Matthew Cooper, Ashley Nicole Crosby, Jayce Elizabeth Henry, Maranda Alene Hutson,  Thomas Wayne Kirkley, Brandon Kiah Underwood, Nicholas David Underwood and Caitlyn Allie McRaney.
Lauderdale Meridian: Anna Kate Downey
Lawrence Monticello: Ashley Marie Borland, Rebekah Ann Smith and Anne Claire Thurman.
Lincoln Brookhaven: Leo Paul Garrett and  Nicole Elizabeth Royal.
Lincoln Wesson: Destiny Adrieanna Lloyd
Madison Canton: Macey Leigh Endris and Abby Claire Johnson.
Madison Madison: Keith Tilson Blakeney, Martin Chandler Milstead and Shanise Louise Rouser.
Madison Ridgeland: Madison Elizabeth Walker
Marion Columbia: Garrett Alan Clement, Taylor Diane Hitt, Torrian Devonta Lee, Lissa Denise Little, Aundrea Sharee Morgan, Kevin Darryl Russell, Kiarah Patirce Wilks and Alissa Kay Yawn.
Marion Foxworth: Amber Mariah Franklin
Neshoba Philadelphia: LaCourtney Mariah Love, Kedrick Marquez McKinney and Keauna Shenya Monroe.
Newton Hickory: William Troy Brand
Newton Newton: Markeyla Saniece Bender, Brandon Joseph Ellis, Jerdarius VAnta Irby and Alphonzo William Russell.
Pearl River Carriere: Lindsey Rhae Lee
Pearl River Picayune: Lauren Elisabeth Lander and Mary Elizabeth Pollitz.
Perry Beaumont: Candice Abigail Cochran, Skylar Lynn Cooley, Haley Danielle Fairley, John Brannon Lott, Andrew Reese Murry, James Anthony Patterson and Dylan T Tyree.
Perry New Augusta: Dalton Magee McLendon and Damarcus Latraun Moore.
Perry Petal: Jessica Mckayla Carter and Jamille Rayvon Hartfield.
Perry Richton: Heather Leigh Bruce, Carrie Alexandria Byrd, Lauren Taylor Carpenter, Leah Michelle Carpenter, Jason Turner Dolbear, Katey Amelia Dolbear, Angela Marie Dunnam, Jami Adele Dykes, Boyd   Lee Fairley, Ryan Ellis Finley, Dorothy Collins Guy, Michael Logan Hinton, Mary Katherine Ivy, Linton S Koch, Kayla Marie Lewis, Jeremiah Brandon McSwain, Alexus Kendrell Moore, Marcianne Elizabeth Nelson, Brandy Rae Nicholson, Bobby Gene Oxner, Destiny Nicole Riles, Shana L Roberts, Amanda Rose Touchstone and Stephanie Cheri Valentine.
Pike McComb: Alex Kenneth Faulk and Amber Nicole Holbrook.
Pike Sumit: Precious Unique Jefferson, Molly Elizabeth Adams and Kiera Chablis Jones.
Pontotoc Ecru: Brittany Kay Seale
Pontotoc Pontotoc: Anna Marie Mills
Rankin Brandon: Alayna Carroll Ford, Jasmine LeShae Grant and Cheston Alexander Shermer.
Rankin Florence: Dalton Layne Middleton and Lindy Lee Tabor.
Rankin Flowood: Jordan B Stark
Rankin Pearl: Randa Katherine Amason, Ariel Alexandra Blackwell and Bekah Rhea Summerlin.
Rankin Richland: Elizabeth Abigail Harbin.
Scott Forest: John Tanner Chamblee
Scott Lena: Phillip Michael Parker
Scott Morton: Hannah Elizabeth Beemon and Christyna Noel Mangum.
Simpson Magee: Robert Walton Prince and  Westley Monterio Williams.
Simpson Mendenhall: Joshua Kent Broadhead and Kaci Danielle Powell.
Simpson Pinola: Damascus Luvell Sterling
Smith Forest: Aaron Randall Batte and Timothy Brandin Batte.
Smith Louin: Jerraine Keyes, Javanna Charmaine McLaurin and Jessica Shalane   McLaurin.
Smith Magee: Dakota Cash Amason
Smith Mize: Chelsea Nicole Allen, Tyler Cole Austin, Heather Nichole Cannon, James Bryson Hall, Adam Brett Hughes, Emily Elizabeth McKissack, Hannah Alyse Middleton and Matthew Chase Roberts.
Smith Morton: Brandon Thomas Hammons and James Brylan Overby.
Smith Pulaski: Heather Nicole Baker and Carrie Lee Harrison.
Smith Raleigh: Justin Thomas Corley, Victoria Rose Craft, Camillia Kate McKissack, Jacob Marcus Sims,  Carrie Elizabeth Sullivan, Kevin Dean Sullivan, Lee Taylor Sullivan and Dominick Sheneque Walker.
Smith Taylorsville: Rita Victoria Barnett, Carrie C Bass, Daniel Vaughan Coats, Marlana Michelle Crosby, Dylan Robert Evans,  Brittany Noel Gable, Hope Leann Gable, Brittney Evelyn Gunnels, Marcus Grant   Hill, Alexis  Nakia James, Cassidy Noelle LeBlanc, Laken Shea McBride, Micah Ray McDaniel, Josh Blake Pankratz, Keisha Sherree Payton, Dakota Lee Sills, Zachary Russell Walker, Landon Hall  Wilson and  Carlee Savannah Windham.
Walthall Tylertown: Jonathan Edward Novak and Alnedra Laquaya Smith.
Warren Vicksburg: Khadijah Shavontae' Anderson and Jessica Nicole Sanders.
Washington Chatom: Sarah Elizabeth Steele.
Washington Greenville: Aneshia Desaree' Ross
Wayne Buchatunna: Lauren C Lewis, Tanner Lee Parson, Victoria Hope Smith and Jared Levean Walley.
Wayne Clara: Chelsea Breanna Miller
Wayne Richton: Jonathan Orie Brewer
Wayne Shubuta: Sharlameshia Nakeyia Arrington
Wayne State Line: Brianna Leigh Crager and Thecla Shanee Jones.
Wayne Waynesboro: Maegan Danielle Beech, Randy Joseph Busby, Ebony Sheri Chambers, Sharniece Verday Chambers, Treston Wayne Cochran, Cheramie Ann Dobson, Andrew Blake Dozier, Mallorie Pilar Evans, Kendle Danyel Everett, Montana BreAnne Goodwin, Andrea Nicole Graham, Tamesha Sha'Davia Hayes, Gabriel Lee Hood, Chavaurius Quentell Howard, Derrion De'Vontae Johnson, Robert Jacolby Kelley, Barett Andrews Mashburn, Sierra Alexis Odom, Kimberly Nicole Parnell, Virginia Marie Perry, Amber Nicole  Pitts, Rachel  Amelia Reynolds, Colton Glenn Sharkey, Amon Tyson Stanley, Allison Ja'Nae Taylor, Richard Thomas Wadley, Shaquitta Nicole Williams, Zachary Keegan Williams, Laquisha Kristiana Wilson and Adrienne Deniece Woodson.
Wilkinson Woodville : Tailor Jordon-rome Cutrer, Damon Gabree McMorris, Justin Edwin Ryan and Tiera Lynn Trask.
Yazoo Yazoo City: David Russell Coody

 

More News