Spring Honor - Dean's List

Written By: Teresa McCreery
Email Address: teresa.mccreery@jcjc.edu
Date Submitted: 2014-06-03 14:54:29

JCJC Honor Roll

Dean’s List Spring 2014    

Covington, LA: Kimberly Ann Nilsson

Lafayette, IN: Danielle Kay Fortin

Millry, AL: Jonathan Blake Singley

Pensacola, FL: Samuel Benedict Cruz

Pioneer, LA: Kristopher Steven Brown

Clarke Enterprise: Austin Hunter Cates

Clarke Pachuta: Courtney Nicole Jones

Clarke Quitman: Hannah Elizabeth  Harlan, Memory Daniell Morris and James Thomas   Pearson.

Clarke Stonewall: Phillip Michael Martin

Copiah Wesson: Robert Tyler Lumley

Covington Collins: Heather Marie Allen, Adreana Lakera Crosby, Paul James Flowers, Jasmine Charee Keys,              Meagan M Knight, Erin Michelle Little, Larenzo Quetiez Magee, Tiffany Rashun  Magee, Arda'Sha

Ariel Moody, Zackary Cole Toney, Susan Danielle Warren and Gustave Liola White.

Covington Mt Olive: Marisa Nell Daniel, Joshua Alexander Carr, Tyler Devin Jenkins and Katlin Hope  Lack.

Covington Seminary: Justin  Thomas Hurtt, Lexy Hayden Loftin, Lydia M McCall, Anna Cathryn Sanford and             Payton Lee Shows.

Covington Taylorsville: Ericka Lashay Posey.

Desoto Olive Branch: Gabriel Nathan Brown.

Forrest Hattiesburg: Megan Rebecca Allen, Sara Katherine Anger, Yarack Berdion, Jacob Nathaniel Billingsley, Jason Brooks Byrd, Madelaine Beck Collins, Desirae Rashun Fairley, Sherra Denise Herwald, Phadre Yvonne Hocker, Tyler Allen King, Sarah Elizabeth Lewis, Harlan Michael Mapp, Seth Tyler Maxie, William Grant McLaurin, Cheyenne Palmer, Christy Leigh Russell, Shelby Anne Slade, Rajanece Breanna Steele, Savanah Danielle Thompson, Chelsee Jeanette Washington and Hunter Scott Young.

Forrest Petal: Keith Loyd Brunner, Chasity Nicole Buckley, Michael Thomas Bullock, Kenni Rayniece Burkett, Patrick Colby Dayon, Emily   Alyse Dixon, Tori Regina Douglas, Michael  Anthony Garnand, Austin Matthews Harvey, Jenna Lynn Hegwood, Shelby Ann Hodge, Victoria Jean Hudson, Karen Anne Kennedy, Carrie Nichole Lucas, Rachel Olivia Manning, Lauren Kate Raborn, Monica Rowell Rawlins, Lauren Danae Sheller, Robert Layne Smith and Blaine Slay Vidrine.

Franklin Roxie: Karlee Tait Mullins.

George Lucedale: Makayla Mae Rogers and Moriah Jewel Rouse.

Greene Leakesville: Kenja Donte Blakely, Brady Christopher Brewer, Ashton Nichole Courtney, Bridgette

Ashley McLain, Chad Llewellyn Sharp and Perry Franklin Turner.

Greene Neely: Brandy Deanna Jenkins.

Greene Richton: Kristan Loretta Brewer, Polly Hanna James, Kollyn Lee Jordan  Kitchens, Jason Paul Lambert, Summer Destini Meadows, Zachary Taylor Mills and Lexus Caroline Watson.

Hancock Bay Saint Louis: Jacob Lee Moss.

Hancock Kiln: Morgan Elizabeth Adam.

Harrison Long Beach: Kailey Lynne Cuevas.

Harrison Long Beach: Savannah Jill Scafide.

Hinds Clinton: Amber Rae Flynt.

Itawamba Mantachie: Kayla Michelle Smith.

Jackson Gautier: Bryce Vaughn Kinzer.

Jackson Lucedale: Francia Hazel Fairley.

Jackson Ocean Springs: Adam Benjamin Byrd and Khloe Ariana Folkers.

Jackson Pascagoula: Hannah Leigh Williamson.

Jasper Bay Springs: Terry X Keyes, Robert Sean McCary and Laura Lee Small.

Jasper Heidelberg: Hope Elizabeth Beard, Lenora C Carr, Charles Nicholas Herrington and Annie Marie Shirley.

Jasper Laurel: Polly LeaAnn Herrington.

Jasper Louin: John Thomas Hillman and Ieesha Necole Moore.

Jasper Pachuta: Savanna Scarlet Whatley.

Jasper Stringer: Cody Alexander Bell, Kaden Thomas Dale, George Douglas Dominguez, Unequa Varshay Jones, Carter Walker Newton, Taylor Renea Parker and Kristopher Benjamin Williams.

Jasper Vossburg: Freddie James Davis and Precious Monique Strickland.

Jefferson Davis Carson: Peyton Lynn McNease.

Jefferson Davis Prentiss: Deshanda LaQuelle Butler, Mary Morgan Dungan, Valerie Holliman Evans, Katie Claire Parish.

Jones Ellisville: Malcolm L Bounds, Carlie Olivia Breann Benoit, Sarah Kaitlyn Bush, Jimmy Emanuel

Campbell, Jennifer Ann Daughtry, Michael Paul Ellzey, Nathan Daniel Farrell, Jennifer Marianna Glaze, Stephen Blake Glover, Hannah Carleen Graves, Jared Andrew Grice, Hannah Rose Hodges, Tammie Leann Holifield, Lea  Crosby Jefcoat, Ronald Trent Jefcoat, Janae Nicole Keyes, Amanda Redditt  Looney, Lorann Meryl-Elise   Manns, Douglas Aaron Messemore, Lindsay Rigdon Moody, Sunny Navin Patel, Ashleigh Lauren Patten, Angela S Pearson, Leslie Brooke Porter, Anna Nicole Prestwood, Gelinda K Stewart, Shelbie Elizabeth Suber, Jami Leigh Taylor, Cassidy Nicole Ulmer, Corey Davis Wade and Tamesha ShaDaria Wallace.

Jones Heidelberg: Haylie Jordan Pierotti.

Jones Laurel: Myrick Christopher Allen, Emily Joy Armour, Isaac David  Armour, Rahkeia Shauntai Barfield,              Lewis Steel Bateman, Erica Desiree Beistline, Hugh Graham Bergin, Jared Weslee Blackledge, Joshua

Christopher Blackledge, Walter Dan Blackwell, Megan Taylor Bryant, Kylon Lewis Buquoi, Leslie Erin            Chapman, Adrienne Kenise Cook, Johnathan Reed Cooley,Karmon Nicole Davis, Abigail Marie Dean,  Rosa Melissa Delgado, Lauren Elizabeth Dunn, Cassie Marie Ezzell, David Orion Frantz, Sarah   

Elizabeth Gregory, Mattias Devon Harvey, Adriane Elaine Helton, Shelbi Nicole Hill, James Douglas

Howell, Tamara Kali Hullings, Elisabeth Camille Ishee, Lana Elise Ishee, Courtney S Johnson, Kaitlin Elizabeth Johnson, Khadijah Regine Jones, Marquita Danielle Kemp, Hayden Alexander  Lambert, Jeremy Rashaan Lindsey, Hannah Michel Lopez, Jasmeen Christine Luckey, Molly Rebekah Marshall, William Jackson McFarland, Bradley Ryan McGill, Destiny Arianna Molloy, Kimberly Maranda Morgan, Kasie Jade Patrick, Sean Caroll Pellegrin, Harley Dawn Perdue, Tanya La Shun Pruitt, Sarah Mackenzie Rayner, Eryn LeAnn Sanderson, Jeremiah Samuel Scott, Hannah Elise Sellers, Robert Taylor Shelby, Corey  Allan Shepherd, Matthew Chisolm Sherman, Benjamin Samuel Simpson, K'La Dawn Skipper, Brittney Elizabeth Smith, Eric Ralph Sullivan, Barry Micah Tucker, Tyler   Trenton Wansley, Colton James Williamson and Benjamin Caleb Wilson.

Jones Moselle: JoDanna Maria Bell, Katelyn Paige  Grice, Stacy Leanne Murrell, Katie Breanne Nelson, Kellie Dianne Nelson, Shane Ryan Poole and Amanda Joy Schrader.

Jones Ovett: Angela   Marie Haigler, Deana  Louise Nichols, Rita Diann West and Jessica Renae MacFarlane.

Jones Sandersville: Britney E Kelley and Christen N Leggett.

Jones Seminary: Kimberly Kay Bell.

Jones Soso: Taylor LeAnn Corley, Summer Nicole DeLoach, Derrick Joseph Dinwiddie, Haven  Karlana Ishee,  Lakyn  M'Lee  Ivy, Dalton Seth McDonald, Whitney Grace McNeill, Trevor Aaron Moffett, Cheyenne Alexis Potts and Kelsey Cheyenne Quarles.

Jones Taylorsville: Debra Dian Carr and Mashayla  Chauntell Harper.

Lamar            Hattiesburg: Sami Wesley Al-Kashgari, Kylie Ann Bohannon, Kendall Nicole Cobb, William Aultman Folkes, Landon Kirk Frazier, Tyler Glenn Henry, William Brett Jordan, Ashley R Lavallais-Hocker, Rohini            Malkani, Brooke Paula Martin, Tashara Danielle McGee, Bobbie Rene McGlaston, Gretchen Nicole          McPhail, Katelyn Marie O'Quinn, Shaun Ashby Royer, Matthew Daniel Rush, Karsten Saleem-anon Smith and Dillon Nathaniel Tucker.

Lamar            Lumberton: Shelby Nicole Gray.

Lamar            Purvis: Amy Lindsey Anderson, Kimberly Brooke Gamble, Charity Elizabeth Lee, Taylor Hayden Long, Ashley Danielle McArthur.

Lamar Sumrall: Wesley Keith Graves, Daniel Justin Harris, Maranda Alene Hutson, Thomas Wayne Kirkley and Brandon Kiah Underwood.

Lawrence Monticello: Hunter Garrett Stephens.

Lincoln Brookhaven: DeVonta Dshawn White.

Madison Canton: Tyler Canoy Weeks.

Madison Madison: William Christopher Morgan and Bailey Nicole Stokes.

Marion Columbia: Rosemary Allene O'Quin, Megan Chantel Peters, Ashley Lauren Purvis and Leonard

Rashad            Sims.

Marion Sandy Hook: Alicia Monet Harris.

Neshoba Union: Reagan Leigh Pierce.

Newton Decatur: Jonathan Lee Whigham.

Newton Newton: Brandon Joseph Ellis.

Panola Batesville: Taylor Everette Karr

Perry Beaumont: Kathryn Danielle Lott, Andrew Reese Murry and Katelyn Danielle Seeley.

Perry New Augusta: Samuel Lee Hinton and Dalton Magee McLendon.

Perry Petal: Jamille Rayvon  Hartfield and Amanda Denise Wade.

Perry Richton: Michael Logan Hinton, Hunter James Jones, Linton S Koch, Kayla Marie Lewis, Jeremiah

Brandon McSwain, Alexus Kendrell  Moore and Marcianne Elizabeth Nelson.

Rankin Brandon: Cameron Bijan Dahbashi and Rachel Ann Savage.

Rankin Florence: Mary Ellen Bullard, Dalton Layne Middleton, Jessica Catherine Miller and Laurel Shannon

            Riebock.

Rankin Pearl: Lydia Faith Ratcliffe.

Rankin Pelahatchie: Jordan Elizabeth Graves and   Bailey Ann Miller.

Scott Forest: Brice Alexander Harrell

Scott Lena: Phillip Michael Parker

Scott Morton: Hannah Elizabeth Beemon

Simpson Magee: Hanna Nicole Lester, Justin Benjamin McCool, Robert Walton Prince and Danielle Dawn  

Marie Rando.

Simpson Pinola: Richard Blake Robinson.

Smith Bay Springs: Kelsey Elizabeth Martin

Smith Louin: Jessica Machelle Moore.

Smith Mize: Heather Nichole Cannon, James Bryson Hall, Matthew Chase Roberts and Kaitlyn Nicole Sullivan.

Smith Morton: Vincent David Buffington and James Brylan Overby.

Smith Mount Olive: Courtney Nicole Robbins.

Smith  Pulaski: Carrie Lee Harrison

Smith  Raleigh: Justin Thomas Corley, Victoria Rose Craft, Alexandra Jane Camille Currie and Haley Leeanne            Middleton.

Smith Taylorsville: Daniel Vaughan Coats, Michael Robertson Coats and Devin Alyssa Sanford.

Stone Wiggins: Thomas Tyson Parker, Reese Keeling Sloan and Trinity Paige Williams.

Warren Vicksburg: Mayme  Noel Butler.

Wayne Buckatunna: DeAshley Ariell Hill and KeaLaund MarKeith Nelson.

Wayne  Clara: Kaitlyn Nicole Freeman and Chelsea Breanna Miller.

Wayne Heidelberg: Ashley Suzanne Craven.

Wayne Laurel: LeighAnna Brooke Blackledge.

Wayne Richton: Naomi Jenise Clark.

Wayne Shubuta: Susan Lola Beasley.

Wayne Waynesboro: Tracey Carol Bonner, Chelsie Rachelle Brown, Rhonda Karen Brown, Kolby Hudson

Busby, Randy Joseph Busby, Tera Marlene Busby, Keontae Tywan Carter, Treston Wayne Cochran,             Lakendrick Cottrell Carter, Cassi Michelle Dew, LaDashia  Bresha Fields, Brittany Renee Franks, Irisha

Lashona Gaines, Jace Holden Gardner, Tamesha Sha'Davia  Hayes, Justin Grant Hutto, Derrion De'Vontae Johnson, Zachary Tommel McCann, Lauren Ashley McCarty, Mary Ann McLaughlin, Kameron Lavelle Nugent, Virginia Marie Perry, Kelsey Leigh Proctor, Shamesha Wanette Sibley, Stefanie Nicole Taylor, Richard Thomas Wadley, Brandon Robert West and DeVonte Dusean Williams.

Wilkinson Woodville: Kelsy Ann Miller.


 

More News