JCJC Fall Honor Roll-Dean's List

Written By: Teresa Martin
Email Address: teresa.martin@jcjc.edu
Date Submitted: 2013-01-16 10:13:04

Jones County Junior College
Dean’s List Honor Roll
Fall 2013
 
Cape Town, South Africa: Alicia Verene Domoney.         
Moica, Sweden: Gustav Emil Gunnar Kviele.          
Eight Mile, AL: Brandon Kimbrell Harvell.
Fruitdale, AL: Samantha Diane Henderson.
Belleair, FL: Tanner Lee Wozniak.Gray, GA: Walker Wyatt Perkins.
Pioneer, LA: Kristopher Steven Brown.
 
Clarke Pachuta: Courtney Nicole Jones.       
Covington Collins: Susan Danielle Warren. 
Covington Seminary: Payton Lee Shows.   
Clarke Enterprise: Jeremy Allen Kidd.       
Clarke Quitman: Jeremy Graham Fuller.       
Clarke Shubuta: Ravean J'Keyla Matthews and Ariel Eloise Traylor.        
Clarke Stonewall: James Dean Smith.         
Covington Collins: Patrick Joseph Campbell, Matthew Mitchell Harvey, Jasmine Charee Keys, Chase Landon Lee and Bethel Sheranda McLaurin.        
Covington Mount Olive: Jyniece Tanequa Thompson, Tawana Decole Booth and Ashley Erin Durr.       
Covington Seminary: Kelly Danielle Boleware, Samuel Allen Byrd, Brook Ashley Charles, Jacob Andrew Hendry, Karie Diane Mooney, Thomas Jackson Riley, Brandon Walker Sullivan and Trest Alan Underwood.       
Covington Sumrall: Courtney Danielle Cooper.      
Forrest Brooklyn: Joshua Elliot Breland.    
Forrest Hattiesburg: Myla J. Bivins, Tahiti Nicole Boyd, Larreca Norvon Brooks, Shawn Perry Conerly, Heather Michelle Graham, Megan L. Guidry, Lauren Elizabeth Howard, Jessica Marie Murphy, Daniel Benjamin Norwood, Colleen M. Okoniewski, Kaci Bre'Anne Parsons, Jessica Lauren Sandhaus, William David Seal, Brenay Marie Weems and Quincy Deshun Woodress.        
Forrest Petal: Jennifer Rose Allen, Jessicca May Bielawski, Edward G. Bingham, Elizabeth Grace Bingham, Robert Andrew Bradford, Danielle Nicole Bundy, Johnna Morgan Burroughs, Megan Christina Caves, Stephen Ashley Chancellor, Jolonda Cheron Clay, Hillery Marie Dunaway, Esmeralda Gordillo, Melody Victoria Graves, Austin Matthews Harvey, Dalton Hunter Hensarling, George Ryan Hensarling, Brittany Nicole Herrin, Richard Taylor Higgason, Shelby Ann Hodge, Hannah Elizabeth Lee, Ja'Vaughna Charmekia Lindsey, Luke Matthew Lowery, William Ray Madden, Kevin James Mahalak, Isaac Andrew McCoy, Allison Signe Mooney, Alicia Nicolle Morrow, Steven Cortez Mullis, Jackson Anderson Murdock, Brandi Michelle Napier, Amanda Dawn Oliver, Tara Danielle Pickett, Jessica Elizabeth Rogers, Michael Wayne Setliff, James Everette Shoemake, Heather Nichole Sullivan, Samuel Joseph Taormina, Jason D. Travis, Chance Clendell Walker, Katelyn Nicole Watkins and Shelby Elizabeth Watkins.     
Franklin Roxie: Karlee Tait Mullins.
George Lucedale: Leland Taylor Smith.      
Greene Richton: Lindsey Le'Rayn Brewer, Debecca Lee Freeman and Danny Ray Turner.        
George Lucedale: Dustin Anthony McLeod, Dustin M. Mizell, Kristen Leigh Pittman, Charles Dylan Smith and Hillary Lauren Smith.
Greene Leakesville: Jordan Leigh Barfield, Lance Hunter Brown, Michael Alan Brown, Ashton Nichole Courtney, Marah Alexis Davis, Tori Octavia Hobby, Tommy Edward Lowe and Ariel Raceia Moreno.         
Greene Lucedale: Logan Hunter Brewer     
Greene McLain: Brian Daniel Breland        
Greene Neely: Jonathan Braxton Dolbear, Leah Danielle Dueitt, Tomas Alexander Dumlao and Robert Mitchell Jenkin 
Greene Richton: Jeffrey Scott Hutcherson, Vanna Diane Johnson and Jerry Tyler Nichols.          
Hancock Bay St. Louis: Brady Jordan Smith.         
Harrison Biloxi: Steven Tyler Jarrett and Cassandra Marie Toney. 
Harrison Saucier: Aundrea Chelsee Borchardt and Kyle Aaron East.        
Hinds Clinton: Amber Rae Flynt.    
Hinds Jackson: Dan Marvin McDaniel.       
Hinds Terry: Ramanda Raquel Dace.         
Jefferson Davis Carson: Presley Lauren Dyess.      
Jefferson Davis Prentiss: Lakyn Kirby Miller.        
Jones Ellisville: Haley Marie Evans and Jerad Ashton Sellers.        
Jones Laurel: John Charles Adams, Robert Stevens Billingsley, Johanna Faith Collins, Blake Alan Holifield, Lana Elise Ishee, Andrea Caitlin O'Leary and Tyler Trenton Wansley.     
Jones Soso: John Charles Grayson.   
Jones Taylorsville:Ernest Ray Owens.    
Jackson Moss Point: Jessica Katherine Elizabeth Williams .
Jackson Ocean Springs: Nguyen Kim Phan.           
Jackson Pascagoula: Hannah Leigh Williamson.    
Jasper Bay Springs: Maurcita LaNett Arrington, Terra L. Bryant, Jameka Monek Newell and Julia Mary Ann Rayner.           
Jasper Heidelberg: Kendra Zanta Abney, Tabitha Paige Gambrell, Charles Nicholas Herrington, Archie Jake Riddle, Bobbie Linda Thomas and Clifton Ulmer.   
Jasper Louin: John Thomas Hillman, Jonathan Lloyd Lawrence and Courtney Renee Wade.       
Jasper Stringer: Sarah Ariel Kelley and Dustin Cale Smith.           
Jasper Vossburg: Nikeya Shaney Horne.     
Jefferson Davis Bassfield: Christopher Lewis Booth, Victoria Maria Delancey, Jeremy Desean McLeod and Lisa Marie McMurry.         
Jefferson Davis Prentiss: Jasmine Shaquilla Price.  
Jones Ellisville: Ashley Tisdale, Carlie Olivia Breann Benoit, Sarah Kaitlyn Bush, Emilee Lois Carvo, Carrie Allison Craven, Jennifer Ann Daughtry, Brianna Raechelle Evans, Hannah Carleen Graves, Thomas Randal Hebert, Shelton Gregory Hilbun, Tameka Lakeisha Hill, Jana Elizabeth Ishee, Brandi Sylvia James, Chrystal Colyn Jones, Roy Nathaniel Landrum, Gerrian L. McGilberry, Stephanie Lucille McLaurin, Meredith Fayth Moseley, Kenneth Wayne O'Neal, Adam Ray Pierce, Joshua Hugh Sasser, Kevin James Sherman, Todd Hunter Shoemake, Austin Nathaniel Smith, Cheryl Ann Stringer, Susan Lois Tisdale, Michael Anthony Walker, Kay'ce Delk Williams and Sierra Konique Windham.     
Jones Heidelberg: Kayla Dyann Nicole Byrd.         
Jones Laurel: Alexandra Elizabeth Arledge, Isaac David Armour, Braden Nicholas Atchley, Samantha Kaye Bass, Bryant Franklin Baucum, Gregory Thomas Bounds, Meghan Cathleen Breland, Roxanne N. Breland, Zachary Allen Chamblee, Kelsi Shae Chancellor, Albert Patrick Clairmont, Meagan Elizabeth Cooley, Brittany Nicole Craft, Miguel Angel Delgado, Anna Kate Dennis, Jimmy C. Fairley, Jennifer Delane Franks, Stephanie Nichole Hembree, Rachel Haden Hinton, Tori Paige Holifield, Amanda Lee Hopkins, Bridget Michelle Hosey, Crystal Joanna Howard, Erin Vanessa Howell, Tamara Kali Hullings, Laurel Elizabeth Johnson, Gladis Snow Jones, Jonathan Alan Jones, Shayla T. Lewis, Hannah Michel Lopez, Kayce Nicole Lowe, Nicole Deanne Mack, Marissa Brooke Manning, Jeffrey Dewayne McDade, Joseph Heath McDonald, LaDarrius Treavele McGilberry, Katlin Haden McRainey, Laken Michelle McWilliams, LaQuanda Antilanna Morgan, Elisha Taylor Morris, Matthew Carey Noland, Magen Leigh Nowell, William Blake Phillips, Kristin Layne Powell, Robert Leonard Pridgen, Karly Lyn Ray, Benjamin Jermiah Richardson, Ralph Ray Rowell, Jamie Renae Slade, Abby Lynne Smith, Erica Denike Smith, Kaitlyn Denise Smith, Kaleb Delton Smith, Dannya Mikell Spradley, Amanda Kay Stevens, James Patrick Stewart, April Marlena Strickland, Ja'Monica M. Strickland, William Shea Sullivan, Billy Scott Taylor, Janna Dell Taylor, Sawyer Mackinley Taylor, Joseph Alan Vento, Sarah L. Wade, April Nicole Walters, Haley Nicole Walters, Jessica Raye Walters, Joshua Andrew Walters, Ryan Lane Walters, Emily Taylor Welborn, Tyler Victoria West and Jordan Kaylee Wright.           
Jones Moselle: Stacy Leanne Murrell, Logan Chay Patterson and Amber Elizabeth Williamson.  
Jones Ovett: Matthew Dillon Allen, Haley Michelle Davis and Rita Diann West.  
Jones Sandersville: Britney E. Kelley.         
Jones Seminary: Brandi Maria Boleware and Holly Denice Myrick           
Jones Shady Grove: Brittany Rasha Davis. 
Jones Soso: Taylor LeAnn Corley, Chandler Byron Craft, Dalton Clay Holder, George Alexander Knight, Kayla DeAnn Locke, Christina Marie Nixon, Magon Deneece Smith and Allyson Kathleen Taylor.        
Jones Taylorsville: April Chardea Barnes and Kristie Elaine Reddoch.      
Kemper De Kalb: Tevin C. Roberts.
Lamar Columbia: Samantha Louise Poff.   
Lamar Hattiesburg: James Scott Roberts.    
Lamar Sumrall: Diana Elise Harrington.     
Lamar Hattiesburg: Jason Paul Burger, Ingrid Mitchelle Enriquez, Landon Kirk Frazier, Santana Wenter Jackson, Jamal Wilson Joseph, Brooke Paula Martin, Thomas Brent Pace, Kellie S. Proctor, Dylan Dean Rasberry, Shaun Ashby Royer, David Brian Scott, Sara Leeann Slade, Brynna Michelle Smith, Lee Ellis Smith, Brittany Amber Stewart, Shelby Alexandra Stiglets and Paulette Marie Whitehead.
Lamar Lumberton: Miranda Lauren Rawls.
Lamar Petal: Amanda Jordan Murphy-Richard.     
Lamar Purvis: Julia Seabrooke Adcock, Amy Lindsey Anderson, Kayla Michelle Bailey, Jacqueline Renee Boss, Heather Dawn Byall, William Cody Creel, Franklin E. Davis, Lisa M. Fite, Latiffah Nysha Harrell, Molly Ann King, Taylor Marie Kristine Lacina, Mary Ana Robinson and Katelyn Michael Slade.     
Lamar Sumrall: Morgan Inez Cook, Michael Maitland Flexter, Samantha Teel Gill, Lauren Bethany Lizana, Kate Lyn Patterson, Jackie Darrell Sanford and Carria Addie Aary Anne Williams.       
Lauderdale Marion: Noah David Smith.    
Lauderdale Meridian: Kashunta Lasheri Merritt, Sandra Lindsey Pope and Kaitlin Elizabeth Smith.      
Lawrence Monticello: Austin Baker Davis. 
Madison Canton: Danielle Nicole Rooney. 
Marion Columbia: Angelica Shonice Barnes, Zana Rychell Bridges, Clint Wilson Douglas, Samuel Tyler Hill, Jennice Gracieanna Honeycutt, Cherry Murray and Rosemary Allene O'Quin.       
Newton Little Rock: Lora Michelle Sessions.         
Perry Beaumont: Kathryn Danielle Lott.    
Pearl River Poplarville: John Luther Thurmond.    
Perry Beaumont: Jeffrey Taylor Baker and Kristen Hope Henderson.      
Perry New Augusta: Howard Cortez Smith.           
Perry Petal:Jamille Rayvon Hartfield.     
Perry Richton: Armendia Allison Cochran, Andrina Maria Henderson, Michael Logan Hinton, Whitney Rehae Mauldin, Alexus Kendrell Moore, Marcianne Elizabeth Nelson, Tabetha Lynn Rhodes and Angeleah Michelle Williams.        
Rankin Byram: Colin Joseph Dinger.          
Rankin Florence: Andrew Martin Baggett. 
Scott Morton: Kirstyn Lorraine Lingle.        
Simpson Magee: Jamie Michelle Brinson, Emileigh Ree Maddox and Justin Benjamin McCool.  
Simpson Mendenhall: Samantha Joyce Grantham and Brook Leann Ponder.        
Smith Mize: Cassandra Francis Boggan, Benjamin Ryan Easterling, Michael Holden Meadows and Madison Jordan Smith. 
Smith Morton: Kerri Danielle Hamilton and Hannah Morgan Hammons.  
Smith Mount Olive:  Courtney Nicole Robbins.     
Smith Taylorsville: Amanda Faith Blakeney, Jamie Lynette Ducksworth, Kaitlyn DeAnn Ford, Jeana Darlene Graves, Lauren Brooke Harriman, Chanah Danielle Jones, Addie Morgan Keyes, Latisha Juanita McCullum and Joseph Brenton Moss.
Union New Albany: Steve Arnold McGinnis.         
Wayne State Line: Kelsey Lane Guy.          
Wayne Waynesboro: Garrett Heath McLaughlin.   
Warren Vicksburg:   Leigh Ann Roberts.   
Wayne Buckatunna: Casey Danae Clark and Skylar Michelle Dailey.       
Wayne Laurel: Tyler Matthew Martin.        
Wayne Richton: Amber Hope Landrum.     
Wayne Shubuta: John Tyler Franklin and Marquita Lavonna Smith.         
Wayne Stateline: Kenneth Roger Hair         
Wayne Waynesboro: Tyler Anne Beasley, John Vincent Cason, Robert E. Cason, Bobby Nathanael Collins, Megan Samantha Cooley, Sharon Evonne Davis, Samuel Scott Freeman, Lemley Paige Law, Ashley Nicole Mills, Bryan Scott Pittman, Kelsey Leigh Proctor, Toby Steven Roach, Alexandra Danielle Roberts, Katherine Colleen Singley and Ellen Marie Wansley.     

 

More News